ابزار بنزینی و گازی


ابزار بنزینی و گازی دو نوع از ابزارهایی هستند که با استفاده از سوخت بنزین یا گاز، نیروی مکانیکی تولید می‌کنند. این ابزارها معمولا در مواردی که نیاز به قدرت بالا و اتصال به شبکه برق وجود ندارد، کاربرد دارند. برخی از مثال‌های ابزار بنزینی و گازی عبارتند از:

- ابزار بنزینی: اره بنزینی، برش دهنده سنگ بنزینی، چمن زن بنزینی، ژنراتور برق بنزینی، موتور پمپ آب بنزینی، کاتر آسفالت بر و غیره.

- ابزار گازی: جوشکار گازی، شعله گازی، ترمومتر گازی، تفنگ گازی، پمپ گاز و غیره.

ابزار بنزینی و گازی در مقایسه با ابزار برقی و شارژی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. برخی از این موارد عبارتند از:

- مزایا: قابل حمل بودن راحت‌تر، استقلال از شبکه برق، قدرت و سرعت بالاتر.

- معایب: هزینه سوخت و نگهداری بالاتر، آلودگی صوتی و هوایی بالاتر، خطر انفجار و آتش‌سوزی.

زیرشاخه ها


 • پمپ و ژنراتور

  پمپ بنزینی یک دستگاه است که با استفاده از انرژی مکانیکی موتور بنزینی، آب را از یک محل به محل دیگر منتقل می‌کند. پمپ بنزینی برای آب‌دهی به زمین‌های کشاورزی، خانه‌ها،باغ ها، ویلاها و مکان‌هایی که دسترسی به برق ندارند، مناسب هستند.

  ژنراتور بنزینی یک دستگاه است که با سوخت فسیلی مثل بنزین و گازئیل یا مشتقات آن کار می‌کند و انرژی مورد نیاز دینامش را از موتور سوختی خود تامین میکند تا در نهایت با چرخش موتور و انتقال آن به دینام یا بوبین برق مورد استفاده را تولید کند.

 • باغبانی و کشاورزی بنزینی

  ابزار باغبانی و کشاورزی بنزینی ابزارهایی هستند که برای انجام کارهای باغبانی و کشاورزی با استفاده از سوخت بنزین استفاده می شوند. این ابزارها قدرت و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به ابزارهای برقی دارند و می توانند برای کارهای سنگین تر مانند چمن زنی، هرس، و برداشت محصول استفاده شوند.

 • لحیم و جوش

  ابزار لحیم و جوش ابزارهایی هستند که برای اتصال دو قطعه فلز به یکدیگر استفاده می شوند. این ابزارها با استفاده از گرما، فلزات را ذوب می کنند و سپس آنها را به یکدیگر متصل می کنند.

 • حفاری و تخریب

  ابزار حفاری و تخریب ابزارهایی هستند که برای ایجاد سوراخ، شکاف، یا تخریب مواد استفاده می شوند. این ابزارها با استفاده از ضربه، نیروی چرخشی، یا فشار هوا کار می کنند.

 • برشی و سایشی

  ابزار برشی و سایشی بنزینی ابزارهایی هستند که برای برش و سایش مواد با استفاده از نیروی محرکه بنزین استفاده می شوند. این ابزارها قدرت و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به ابزارهای برقی دارند و می توانند برای کارهای سنگین تر مانند برش فلزات، سنگ ها، و بتن استفاده شوند.

 • ابزار بنایی

  ابزار بنایی بنزینی ابزارهایی هستند که برای انجام کارهای بنایی با استفاده از سوخت بنزین استفاده می شوند. این ابزارها قدرت و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به ابزارهای برقی دارند و می توانند برای کارهای سنگین تر مانند برش، سوراخ کردن، و تخریب استفاده شوند.

 • متعلقات گازی

فیلترهای فعال