ابزار برقی و شارژی


ابزار برقی و شارژی شامل انواع مختلفی از ابزارهای برقی مانند دریل، پیچ گوشتی برقی، اره برقی، پولیش برقی و … است. این ابزارها با استفاده از جریان برق یا با شارژ کردن باطری‌های خود، به کار می‌روند.

زیرشاخه ها


 • برش و سایش

  ابزار برشی و سایشی نوعی ابزار برقی هستند که از برق برای تامین انرژی ابزار استفاده می کنند. آنها اغلب در برنامه های برش و سایش مورد استفاده قرار می گیرند که در آن ابزار دستی برای استفاده بسیار دشوار یا وقت گیر است.

 • کمپرسور و دمنده برقی و...

  ابزار کمپرسور و دمنده برقی و شارژی نوعی ابزار برقی هستند که از برق برای تامین انرژی ابزار استفاده می کنند. از جمله این ابزار می توان به پمپ باد،بلوور،کارواش و غیره اشاره کرد.

 • کوبشی و تخریب

  ابزار کوبشی و تخریبی نوعی ابزار برقی هستند که از برق برای تامین انرژی ابزار استفاده می کنند. از جمله این ابزار می توان به منگنه کوب،بتن کن، چکش تخریب و غیره اشاره کرد.

 • لوله کشی

  ابزار لوله کشی برقی و شارژی نوعی ابزار برقی هستند که از برق برای تامین انرژی ابزار استفاده می کنند. آنها اغلب در برنامه های لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن ابزار دستی برای استفاده بسیار دشوار یا وقت گیر است.

 • نور و روشنایی

  ابزار نور و روشنایی نوعی ابزار برقی هستند که از برق یا باتری برای تامین انرژی ابزار استفاده می کنند.از این مدل ابزار می توان به چراغ سیار،چراغ قوه،چراغ پیشانی و پرژکتور اشاره کرد.

 • جوش و لحیم

  ابزار جوش و لحیم نوعی ابزار برقی هستند که از برق برای تامین انرژی ابزار استفاده می کنند. آنها اغلب در برنامه های جوشکاری و لحیم کاری مورد استفاده قرار می گیرند.از این نوع ابزار می توان به اینورتر جوشکاری و هویه اشاره کرد.

 • اندازه گیری

  ابزارهای اندازه گیری برقی و شارژی دسته وسیعی از ابزارها هستند که از الکتریسیته برای اندازه گیری مقادیر مختلف فیزیکی استفاده می کنند. برخی از نمونه های رایج ابزارهای اندازه گیری الکتریکی عبارتند از:

  ابزار لیزری: ابزارهای لیزری از پرتو لیزر برای اندازه گیری فاصله، مساحت، حجم و مقادیر دیگر استفاده می کنند. آنها اغلب در ساخت و ساز، نقشه برداری و سایر کاربردها که در آن اندازه گیری های دقیق مورد نیاز است استفاده می شود.

  ابزارهای تست کیفیت: ابزارهای تست کیفیت برای آزمایش کیفیت مواد، محصولات و فرآیندها استفاده می شود. آنها می توانند خواص مختلفی مانند استحکام، سختی، رسانایی، میزان قلیایی، میزان اسیدی، و عایق را اندازه گیری کنند.

  ابزارهای نقشه برداری: از ابزارهای نقشه برداری برای اندازه گیری فواصل، زوایا و ارتفاعات استفاده می شود. آنها اغلب در نقشه برداری، ساخت و ساز و سایر کاربردهایی که نقشه های دقیق مورد نیاز است استفاده می شوند.

  برخی از رایج ترین انواع مولتی متر برقی یا شارژی عبارتند از:

  مولتی متر دیجیتال: مولتی متر دیجیتال رایج ترین نوع مولتی متر است. استفاده از آنها آسان است و می توانند مقادیر مختلف الکتریکی مانند ولتاژ، جریان، مقاومت و ظرفیت را اندازه گیری کنند.

  مولتی مترهای آنالوگ: مولتی مترهای آنالوگ کمتر از مولتی مترهای دیجیتال رایج هستند، اما مزایایی مانند طیف وسیع تری از قابلیت های اندازه گیری دارند.

  کلمپ متر: گیره متر برای اندازه گیری جریان بدون قطع شدن مدار استفاده می شود. آنها اغلب در عیب یابی و تعمیر و نگهداری برق استفاده می شوند.

 • باغبانی و کشاورزی برقی...

  ابزار باغبانی و کشاورزی برقی و شارژی نوعی ابزار برقی هستند که از برق برای تامین انرژی ابزار استفاده می کنند. آنها اغلب در موارد کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن ابزار دستی برای استفاده بسیار دشوار یا وقت گیر است.

فیلترهای فعال