برشی


ابزارهای دستی برشی شامل انواع مختلفی از ابزارهای برشی مانند انواع قیچی، اره، کاتر، کاردک، مته، لوله بر و … هستند. این ابزارها برای برش قطعات کاری به کار می‌روند. قیچی‌ها شامل قیچی‌های مخصوص برش قطعات فلزی، قطعات انواع آلیاژ و … هستند. اره ها شامل اره های مخصوص برش قطعات فلزی، قطعات چوبی و … هستند. کاتر و دیگر ابزارآلات برشی نیز شامل دستگاه‌های مخصوص و کاربرد ها مختلفی هستند.

زیرشاخه ها


 • قیچی

  قیچی یک ابزار برشی است که برای بریدن مواد نرم مانند کاغذ، پارچه، سیم و پلاستیک استفاده می شود. قیچی ها معمولاً از فلز ساخته می شوند و دارای دو تیغه هستند که توسط یک دسته به هم متصل می شوند.

 • اره آهن بر

  اره آهن بر یک ابزار برشی است که برای برش مواد سخت مانند فلز استفاده می شود. اره آهن برها معمولاً از فولاد ساخته می شوند و دارای یک تیغه بلند و باریک هستند که با دندانه هایی در امتداد لبه آن قرار دارد.

 • اره چوب بر

  اره چوب بر یک ابزار برشی است که برای برش چوب استفاده می شود. اره چوب برها معمولاً از فولاد ساخته می شوند و دارای یک تیغه بلند و باریک هستند که با دندانه هایی در امتداد لبه آن قرار دارد.

 • کاتر

  کاتر یک ابزار برشی است که برای برش مواد نرم مانند کاغذ، مقوا، پلاستیک و فلز نازک استفاده می شود. کاتر ها معمولاً از فلز ساخته می شوند و دارای یک تیغه قابل تعویض هستند که با دندانه هایی در امتداد لبه آن قرار دارد.

 • چاقو

  چاقو یک ابزار برشی است که برای برش مواد مختلف، از جمله گوشت، سبزیجات، میوه، چوب، پلاستیک و فلز استفاده می شود. چاقوها معمولاً از فلز ساخته می شوند و دارای یک لبه تیز هستند.

 • شیشه بر

  شیشه بر یک ابزار برشی است که برای برش شیشه استفاده می شود. شیشه برها معمولاً از فلز ساخته می شوند و دارای یک تیغه تیز هستند که با دندانه هایی در امتداد لبه آن قرار دارد.

 • کاردک

  کاردک یک ابزار برشی است که برای صاف کردن، هم زدن یا جمع آوری مواد نرم مانند خمیر، رنگ، سرامیک و بتن استفاده می شود. کاردک ها معمولاً از فلز، پلاستیک یا چوب ساخته می شوند و دارای یک تیغه یا صفحه مسطح هستند.

 • قلم تخریب

  قلم تخریب یک ابزار برشی است که برای شکستن، جدا کردن یا سوراخ کردن مواد سخت مانند بتن، سنگ، آجر و کاشی استفاده می شود. قلم تخریب ها معمولاً از فولاد ساخته می شوند و دارای یک تیغه یا صفحه صاف هستند که به یک دسته متصل است.

 • لوله بر دستی

  اره لوله دستی یک ابزار برشی است که برای برش لوله های فلزی استفاده می شود. اره لوله دستی ها معمولاً از فولاد ساخته می شوند و دارای یک تیغه بلند و باریک هستند که با دندانه هایی در امتداد لبه آن قرار دارد.

 • مغار

  مغار یک ابزار برشی است که برای کنده کاری و شکل دادن به چوب، سنگ، فلز و سایر مواد استفاده می شود. مغارها معمولاً از فولاد ساخته می شوند و دارای یک تیغه تیز و مستقیم هستند.

 • پلیسه گیر

  پلیسه گیر یک ابزار برشی است که برای از بین بردن پلیسه ها از لبه های برشی فلز استفاده می شود. پلیسه ها برآمدگی های ریز و ناهموار هستند که می توانند در طول فرآیند برش ایجاد شوند. پلیسه ها می توانند خطرناک باشند، زیرا می توانند باعث بریدگی شوند و همچنین می توانند عملکرد یک قطعه فلزی را کاهش دهند.

فیلترهای فعال