پیچ گوشتی


پیچ گوشتی یکی از ابزارهای دستی است که برای گرفتن و گشودن انواع پیچ ها به کار می‌رود. این پیچ‌ها شامل پیچ‌هایی هستند که در تمامی اتصالات بازشدنی از جمله قطعات صنتی و انواع ماشین آلات و ابزارآلات، وسایل نقلیه، لوازم خانگی و … استفاده می‌شوند. پیچ‌های گوشتی به شکل مخروطی، مستطیلی، مربعی و … موجود است و بسته به نوع قطعه کاری که قرار است با آن کار کنید، از پیچ گوشتی مناسب استفاده می‌شود.

زیرشاخه ها


 • ست پیچ گوشتی

  ست پیچ گوشتی یک ابزار دستی است که برای باز و بسته کردن پیچ ها استفاده می شود.مجموعه پیچ گوشتی ها معمولاً دارای دسته ای از جنس پلاستیک و سری از جنس فلز هستند

 • پیچ گوشتی تک

  پیچ گوشتی تک یک ابزار دستی است که برای باز و بسته کردن پیچ ها استفاده می شود. پیچ گوشتی ها معمولاً دارای دسته ای از جنس پلاستیک و سری از جنس فلز هستند. برخی از پیچ گوشتی ها ممکن است دارای قابلیت مغناطیسی باشند که به آن ها کمک می کند تا پیچ را بهتر نگه دارند. این شاخه شامل انواع پیچ گوشتی های تک با سایز، طول، جنس و برند مختلف است و شما در این شاخه می توانید پیچ گوشتی های تک با قابلیت های مختلف مانند مغناطیس، دوسو، چهارسو، ساعتی و ستاره ای را پیدا کنید.

 • پیچ گوشتی ستاره ای

  پیچ گوشتی ستاره ای یا تورکس (Torx) نوعی پیچ گوشتی است که دارای الگوی شش نقطه ای به شکل ستاره است. پیچ گوشتی های تورکس در اندازه های مختلف وجود دارند که با حروف T و یک عدد مشخص می شوند. برای مثال، T5، T10، T25 و غیره. هرچه عدد بزرگتر باشد، الگوی ستاره ای بزرگتر است. بعضی از پیچ گوشتی های تورکس دارای سوراخ مرکزی امنیتی هستند که برای باز کردن پیچ های دارای پین مرکزی لازم است.

  پیچ گوشتی های تورکس در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می شوند، مانند خودروسازی، الکترونیک، لوازم خانگی، دستگاه های جراحی و غیره.

 • پیچ گوشتی بکسی

  پیچ گوشتی بکسی نوعی ابزار دستی است که برای چرخاندن سری بکس ها و یا به عنوان رابط برای بلندتر کردن سایر متعلقات بکس  استفاده می شود.

 • فازمتر

  فازمتر یا فازنما یک وسیله برای آزمایش وجود یا عدم وجود ولتاژ الکتریکی (معمولا جریان متناوب AC) است. برای اندازه گیری اختلاف پتانسیل الکتریکی، معمولا از دستگاه مولتی متر استفاده می‌شود ولی فاز متر فقط مشخص می‌کند اختلاف پتانسیلی وجود دارد یا نه.

  ساده‌ترین فازمترها بیشتر به شکل پیچ گوشتی ساخته می‌شوند و افزون بر باز و بسته کردن پیچ، برای تشخیص سیم فاز از سیم نول نیز بکار می‌رود. در این نوع فازمتر، داخل فازمتر یک لامپ کوچک که با جریان ضعیف الکتریکی روشن خواهد شد، همراه با یک عدد مقاومت در چند مگا اهم قرار داده شده است. برای تشخیص ولتاژ، نوک فازمتر وارد پریز برق و یا سر سیم دارای ولتاژ الکتریکی شده و یکی از انگشتان کاربر باید انتهای دسته در قسمت فلزی فازمتر قرار بگیرد. این نوع فازمتر به زمین نسبت به بدن کاربر حساس است و در صورت وجود برق در سیم متصل شده به نوک فازمتر بین سیم و فازمتر و بدن کاربر و زمین یک مدار تخلیه الکتریکی وجود می آید که به خاطر وجود مقاومت بالای فازمتر تنها لامپ فازمتر روشن شده و هیچ آسیبی به کاربر نمیرسد. 

 • سری (بیت)

  بیت یا سری پیچ گوشتی بخش انتهایی پیچ گوشتی است که به صورت جداکانه برای استفاده در انواع ابزار ها تولید میشود. بیت پیچ گوشتی اشکال مختلفی دارد و انواع دوسو و چهارسو از پرکاربردترین آن‌ها به‌شمار می‌آیند.

  جنس سر پیچ‌ گوشتی معمولا از فولاد وانادیوم و روکش کروم است. همچنین می‌تواند از جنس تیتانیوم, استیل ضدزنگ و یا فولاد تندبر ساخته شده باشد. در برخی از مدل ها مغناطیسی بودن بیت، از افتادن پیچ در حین کار جلوگیری می‌کند.

 • پیچ گوشتی چند کاره

  پیچ گوشتی های چند کاره با سری های قابل تعویض ابزارهایی هستند که به شما امکان می دهند با تغییر سری پیچ گوشتی، از آنها برای انواع پیچ های مختلف استفاده کنید. این پیچ گوشتی ها معمولاً شامل یک دسته و چندین سری پیچ گوشتی با شکل و اندازه های متفاوت هستند که می توانید آنها را به دسته متصل کنید. این شاخه شامل انواع پیچ گوشتی های چند کاره با سر قابل‌ تعویض در مدل ها و برندهای مختلف است. پیچ گوشتی های چند کاره مناسب برای کارهای متنوع و تعمیرات در صنایع، خانه، خودرو و غیره هستند. در این شاخه می توانید پیچ گوشتی های چند کاره با سر دوسو، چهارسو، ستاره ای، آلن، شش ضلعی، ساعتی و غیره را پیدا کنید.

فیلترهای فعال