انبر


انبر یکی از ابزارهای دستی است که برای گرفتن و نگهداری قطعات کاری به کار می‌رود. این ابزار شامل قسمت‌هایی مانند سر انبر، بدنه انبر و دسته انبر است. سر انبر به شکل مخروطی، مستطیلی، مربعی و … موجود است و بسته به نوع قطعه کاری که قرار است با آن کار کنید، از سر انبر مناسب استفاده می‌شود.

زیرشاخه ها


 • انبردست

  انبردست یکی از ابزارهای دستی است که برای گرفتن و نگهداری قطعات کوچک و بزرگ به کار می‌رود. این ابزار دارای دو دسته با یک محور است و دو دهانه یا زبانه برای گرفتن شی با مدل های گوناگون و برای انواع کارهای مختلف طراحی شده‌اند.

 • انبر سیم چین

  انبر سیم چین از ابزارهای دستی است که برای برش و قطع سیم ها و کابل ها با ضخامت های مختلف به کار می‌رود. این ابزار دارای دو دسته با یک محور است و دو دهانه یا زبانه برای برش سیم، کابل، مفتول و ... با سطح مقطع های گوناگون و برای انواع کارهای مختلف طراحی شده‌اند.

 • انبر دم باریک

  انبر دم باریک یک ابزار دستی است که برای برش، گرفتن و چرخاندن سیم‌ها، میله‌ها و دیگر مواد نازک و ظریف استفاده می‌شود. این انبر شبیه به انبر دست است اما نوک آن بلند و باریک است. این انبر معمولا در کارهای برق کشی، الکترونیک، جواهرسازی و دیگر صنایع دقیق کاربرد دارد.

  انبر دم باریک در اندازه‌ها، شکل‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شود. بعضی از انبرهای دم باریک نوک خمیده یا سر کج دارند که برای دسترسی به فضاهای کوچک مناسب‌تر هستند. 

 • انبر آرماتور بندی

  انبر آرماتور بندی یا گاز انبر برای بست‌های فلزی در کارهای ساختمانی استفاده می‌شود. این انبر برای خم کردن یا بریدن سیم و مفتول در کارگاه‌های ساختمانی استفاده می‌شود.

 • انبر پرچ

  انبر پرچ یا پرچ کن ابزاری است که به وسیله‌ آن می‌توان دو یا چند قطعه را به یکدیگر وصل کرد. اتصال انجام شده توسط این ابزار از نوع ثابت است و قطعات به راحتی از هم جدا نمی‌شوند.

 • انبر قفلی

  انبر قفلی یکی از مهم ترین ابزارهای دستی است که می‌توان فاصله ی بین دو فک آن را با استفاده از پیچی که در انتهای دسته ی آن قرار دارد تغییر داد و سپس آن را قفل کرد. این ابزار به خوبی در محل کار قفل شده و با کمک آن می‌توانید به راحتی کارهای فنی را انجام دهید. همچنین این نوع انبر ها در سایز ها و مدل های مختلفی برای کاربرد خاص طراحی میشوند که یکی از مهم ترین آنها سی کلمپ ها هستند.

 • انبر خار باز کن - خار...

  خار جمع کن و خار باز کن نوعی از انبر هستند که برای جایگذاری خارهای فنری در وسایل مختلف یا خارج کردن این خارها استفاده میشود. برای جمع کردن خارهای فنری، خار جمع کن و برای باز کردن آن‌ها، خار باز کن استفاده می‌شود.

 • انبر کابل بر

  انبر کابل بر برای برش انواع کابل ها و سیم ها به کار می رود. انواع مختلفی از انبر کابل وجود دارد که هر یک برای کاربردهای خاص خود مناسب هستند. 

 • انبر کابل شو

  بله، انبر کابلشو یک ابزار دستی است که برای نصب یا فشردن انواع کابلشو روی انواع سیم ها استفاده می‌شود. مدل‌های مختلفی از این ابزار وجود دارد که هر یک برای سایز کابل مختلف مناسب هستند. در همین دسته بندی انبر های سوکت زن نیز وجود دارند که هرکدام برای سوکت های استاندارد خاصی طراحش شده و مورد استفاده قرار میگیرند.

 • انبر کلاغی

  انبر کلاغی یک نوع انبر است که از دو زبانه تشکیل شده است. انبر کلاغی به زبانه های کشویی و قابل تنظیم مجهز است که یک زبانه آن به شکل منحنی و زبانه دیگر آن صاف است. این نوع انبر در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • انبر کف چین

  انبر کف چین نوعی انبر با لبه تیز شبیه به سیم چین می‌باشد با این تفاوت که برخلاف سیم چین از یک طرف لبه ندارد و کاملا صاف است که در صنعت برق و الکترونیک کاربرد دارد و کاربرد اصلی آن برش دادن پایه های اضافه قطعات بعد از لحیم کاری می‌باشد.

 • انبر جوشکاری

  انبر جوشکاری یا نگهدارنده الکترود (electrode holder) دارای دسته عایقی است که الکترود به آن متصل می‌شود. جوشکار برای ایجاد قوس الکتریکی (arc) از این وسیله استفاده می‌کند.

 • انبر های خاص

 • پنس

  پنس یکی از ابزار های دستی است که برای نگهداشتن سیم و قطعات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • انبر سیم لخت کن

  انبر سیم لخت کن یکی از ابزار های دستی است که برای لخت کردن و یا برش دادن سیم و دیگر موارد استفاده می‌شود. در نوع غیر اتوماتیک آن نوک سری آن بصورت باریک و بلند طراحی شده است. این انبر به دلیل داشتن سری باریک به خوبی در فضاهای کوچک وارد شده و کار مورد نظر شما را به خوبی انجام می‌دهد. سیم لخت کن وظیفه برداشتن روکش پلاستیکی از روی سیم را دارد و این کار را به خوبی در سریع ترین زمان انجام می‌دهد. همچنین در نوع اتوماتیک آن مراحل گرفتن و چفت کردن روکش سیم و میزان کشش مناسب همگی توسط خود انبر انجام میشود و کاربرد بسیار راحت تری دارند.

 • انبر پانچ

  انبر پانچ کن یکی از ابزار های دستی است که برای سوراخ کردن و یا پانچ کردن کمربند،تسمه و دیگر موارد استفاده می‌شود.

فیلترهای فعال